©Spake
Aktuální TOP
song!

(home)(instagram)(snapchat)(napiš mi)POZOR! Z DŮVODŮ MATURIT BLOG POZASTAVEN! PO (A DOUFÁM, ŽE ÚSPĚŠNÉ) MATUŘE JSEM TU ZPĚT. TAK PŘEJI KRÁSNĚ PROŽITÉ DNY, PLNÉ ZÁBAVY A HLAVNĚ VE ZDRAVÍ!

Strukturování stránek

5. dubna 2015 v 15:48 | Spake |  Téma


CHCEME, ABY NAŠI ČTENÁŘI SE NA NAŠICH STRÁNKÁCH CÍTILI POHODLNĚ A MĚLI VŠE PŘEHLEDNÉ!
Struktura stránek by se neměla přehánět, ať návštěvník nemusí rozklikávat pouze odkaz za odkazem. Já jsem rozhodně pro vlastní uspořádání klikacích odkazů, než si to nechávat dělat automaticky od blogu. Můžu si to upravit jak chci a mít tu přehlednost přesně takovou, jaká se mi líbí.

Jak si udělat vlastní menu?
Když se podíváme na mou stránku, mám menu usazené po levé straně. Položky menu obsahují pouze volitelný menu box a hledáček. Rubriky si poté složíte do menu sami přesně tak, jak chcete. Můžete si ho různě nazdobit, jak chcete. Prostě to má samé plusy. Chcete mít v menu rubriku například "RANDOM KECY?" Uděláte to velice snadno. V nastavení si nastavíte rubriku s tímto názvem. Já si automaticky rubriky dávám neviditelné. Poté najedu na volitelný box menu, kde napíši RANDOM KECY. Poté, aby mi to odkazovalo na tu stránku, si kursorem přejet název, který jsem napsal, aby to vypadalo takto RANDOM KECY.Pak kliknete na pouta, které jsou v editoru a tím přiložíte odkaz. Do URL odkazu napíšte http://www.mujblog.blog.cz/rubrika/random-kecy. (BEZ TÉ TEČKY!) Veškeré mezery, které napíšete v rubrice se automaticky píší jako pomlčka. Tímto způsobem si můžete seskládat celé menu + ho ozdobit nějakými obrázky.

Jak udělat rozcestník?
(KROK 1)
Jednoduše! Ukážeme si názorný příklad mého uspořádání. Když už více méně víte, jak fungují odkazy, jednoduše napíšte článek tohoto typu (KLIK). V mém případě odkazují titulky jako například OBRÁZKY, VIDEA. Je to opět ten samí princip. Pouze napíšte například OBRÁZKY, to následovně označíte myší, aby to vypadalo jako v předešlím, kliknete na pouta a do řádku s URL opět napíšete rubriku takovou, jakou ji máte napsanou v nastavení - rubrika. V tomto případě mám napsané OBRÁZKY, tak zadám http://www.mujblog.blog.cz/rubrika/obrazky. Je to pouze jeden z příkládů, jak si jej můžete uvést. Poté, co dopíšete takovýto článek jej publikujete.
(KROK 2)
Rozklikněte nadpis publikovaného článku, který jste právě teď dopsali (ten váš rozcestník) a klikněte do adresového řádku (kam zadáváte stránky jako například blog.cz) a celý název skopírujte. Najedete opět na volitelný menu box, do kterého napíšte (opět v mém případě, TVORBA), který pak zase přejedete kurzorem myši aby se označil a najedete na pouta. Do URL řádku pak dáte pouze vložit a můžete dát uložit a odzkoušet si, jak vám to funguje.

Jak udělat, aby mi obrázek odkazoval? 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 slecna22 slecna22 | Web | 6. dubna 2015 v 2:16 | Reagovat

to je debil

co ještě obkecáš vole , to slovo máš ode mě  :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama